STYROPIAN

 

Styropian to porowate tworzywo sztuczne produkowane przez spienię litych granulek polistyrenu które zawierają rozpuszczony porofor. Jego strukturę otrzymuje się przez jednokrotne lub wielokrotne nagrzewnie granulek parą wodną.

Styropian składa się z wielu złączonych z sobą obłych granulek. Pomiędzy granulkami mogą występować niewielkie puste przestrzenie w których znajduje się powietrze, co staje się widoczne na przecięciu lub przełamaniu styroipianuy.

 

STYROPIAN EPS 70 (elewacyjny)

Styropian EPS 70 elewacyjny to płyty styropianu o zwiększonych parametrach technicznych. Większa wytrzymałość na zginanie, wytrzymałość na naprężenia ściskające czy też zwiększona wytrzymałość na rozrywanie.

Precyzyjnie wyprodukowany materiał izolacyjny wykonany metodą spieniania polistyrenu. Wszystkie płyty są dokładnie cięte na wymiar lub frezowane specjalistycznymi maszynami. Mają gładką strukturę w miejscu cięcia. Jest to produkt który spełnia wysokie wymagania techniczne.

Charakterystyczne dla tego styropianu są wysokie wartości :

  • wytrzymałości na zginanie,
  • na naprężenia ściskające,
  • po trzecie odporności na rozrywanie.

STYROPIAN EPS 100 (podłogowy)

Bardzo duża wytrzymałość na gwarantuje nam jego bezproblemowe użytkowanie. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, który należy do najlepszych wartości dla kategorii styropianów. Jest to twardy i gęsty materiał który dzięki precyzyjnie dobranym składnikom jest bardzo wytrzymały i odporny.

Styropian EPS 100 ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Doskonale nadaje się zarówno do wykonywania izolacji cieplnej w nowym budownictwie, jak i do termomodernizacji przeprowadzanych w starym budownictwie. Jedną z możliwości, jakie daje syropian EPS 100, jest izolacja cieplna podłóg, poddaszy, strychów i dachów.

Styropian EPS 100 łączy w sobie zalety termoizolacyjności oraz wytrzymałości. Jest to materiał o podwyższonej twardości, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w miejscach narażonych na ściskanie. Może być zastosowany na ocieplenie dachu lub styropian pod wylewki podłogowe.

STYROPIAN EPS 200 (parking)

Styropian EPS 200 parking odznacza się niezwykłą twardością i wytrzymałością, zachowując przy tym bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkalnym nowym oraz starym, a także w miejscach użyteczności publicznej i aplikacjach przemysłowych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymaga się materiału o podwyższonej wytrzymałości na duże obciążenia mechaniczne.

Płyty produkowane są w wersji gładkiej lub frezowanej, co pozwala na użycie ich w każdym, nawet trudno odstępnym miejscu, likwidując tym samym wszelkie mostki cieplne, co podnosi znacznie energooszczędność budynku. Parametry produktu dają możliwość na użycie go nawet w tak mocno użytkowanych miejscach, jak konstrukcje nasypów drogowych, kolejowych, przyczółków mostów i innych wymagających konstrukcji inżynierskich. 

REGRANULAT STYROPIANOWY

Do wypełnienia w  przestrzeniach, do ociepleń, do pustych przestrzeni.

Jest idealnym wypełniaczem termoizolacyjnym w ścianach szczelinowych. Nieregularne kształty granulek, zwiększają efekt termoizolacji.